27.09.2019 09:48 - Словения победи Полша и е на финал на Евроволей 2019

Словения победи Полша и е на финал на Евроволей 2019

Автор:topsport.bg

27.09.2019 00:19:35  image

Източник: EPA/БГНЕС

Волейболният национален тим на Словения продължава с феноменалното си представяне на Евроволей 2019. Тази вечер селекцията на Алберто Джулиани се класира за финала на надпреварата, след като се наложи над актуалния световен шампион Полша с 3:1 гейма (25:23, 24:26, 25:22, 25:23). Полуфиналната битка се проведе под уникалната амтосфера на залата в Любляна.

Така словенците ще се борят за титлата за втори път в историята си - след 2015 г., когато се изправиха срещу Франция и загубиха с 0:3 гейма.

Най-резултатен бе Тине Урнаут с 18 точки (2 аса, 2 блокади), 15 точки добави Клемен Чебул (1 ас, 1 блокада). За съперника Уилфредо Леон бе над всички с 22 точки (4 аса, 3 блокади), 14 реализира Михал Кубяк (1 ас), но усилията им не бяха достатъчни за победа.

Вторият полуфинал в турнира противопоставя Франция и Сърбия.