
Прочетен: 166 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 15.07.2019 21:30
https://news.bg/int-politics/treti-poreden-den-ruski-samoleti-dostavyat-chasti-ot-sistemata-s-400-v-turtsiya.html
14.07.2019 11:15:05
Автор:news.bg
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
Източник: EPA/БГНЕС
FACEBOOK TWITTER LinkedIn 15 5
Трети пореден ден руски самолети доставят части от системата С-400 в Турция, съобщава турското министерство на отбраната, цитирано от АП.
Два (5-ти и 6-ти) руски товарни самолети кацнаха в база близо до столицата Анкара. Министерството очаква още два самолета в рамките на часове.
Доставките на отбранителната система на Русия доведе до разрив между Турция и САЩ. Съединените щати многократно предупредиха, че ще наложат икономически санкции и ще изгонят Турция от програмата за F-35, ако Анкара не се откаже от покупката на С-400.
Турция, страна от НАТО, отказва да се подчини на натиска на САЩ, заявявайки, че нейното отбранителни покупки са въпрос на национален суверенитет.
В петък, Русия достави първите елементи от комплекса, а същата вечер военният министър на Турция проведе телефонен разговор с американския си колега, за да го увери, че Анкара не променя стратегическата си ориентация с покупката на С-400.

Четвърти руски самолет с елементи от С-400 кацна в Турция
Доставката на елементи от ЗРС С-400 продължава
НОВОТО НОРМАЛНО: ПАЛАТКИТЕ СРЕЩУ ПАЛАТИТ...
Руска смъртоносна атомна подводница изст...